Ve středu 15. května dostaly maminky netradiční dárek ke svému nedávnému svátku. V koncertním sále základní umělecké školy si pro ně nejmladší žáčci při příležitosti Dne matek připravili Vystoupení pro maminky.

Během zhruba hodinového vystoupení se před publikum, v některých případech úplně poprvé, postavili žáci hudebního i literárně-dramatického oboru od předškolního věku po nižší ročníky prvního stupně ZŠ, aby předvedli, co se během svého dosavadního studia na ZUŠ Roberta Schumanna zatím stihli naučit. A že toho není málo.

Sólová vystoupení ve hře na hudební nástroje se střídala se sólovým zpěvem. Z nástrojů se představila kytara, housle, klavír nebo zobcová flétna. V úvodu se také představil nejmladší ašský dramatický soubor Divadelní draci a dračice se svou předpremiérou představení Rozárčina postýlka.

Během odpoledne zaznělo také několik skladeb v podání školního pěveckého sboru, který doprovodili žáci hudebního oboru a živým „klipem” ozvláštnili starší žáci literárně-dramatického oboru. Celý koncert vyvrcholil zdařilým vystoupením dudáckého souboru Schumák, do kterého se při závěrečné písni Okolo Aše s chutí zapojilo i publikum.

Žáci výtvarného oboru si pro maminky připravili milý dárek v podobě srdíček ze samotvrdnoucí hmoty, která na závěr účinkující právě těm svým maminkám rozdali.

By Michaela Kolouchová

redaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti