O nás

Jsme Ašáci, kterým není život na Ašsku lhostejný. Spojují i rozdělují nás rozličné zájmy, ale jedno máme společné: chceme mít na Ašsku kvalitní zpravodajství na úrovni 21. století a to nejen pomocí moderních technologií, ale především v souladu s demokratickými principy a svobodou projevu.

Jak to vzniklo?

K vytvoření webu Zprávy.Ašsko.eu nás přivedla souhra okolností z diskusí v místních online skupinách a zvláštní situace kolem ašských médií, která dlouhé roky spravuje či přímo vlastní pouze jediná osoba. Podle nás mají být média nezávislá a poskytovat prostor všem. A měli jsme dlouho pocit, že tomu tak v Aši není. Zlomem se potom staly komunální volby v roce 2022, kdy MVTV uveřejňovala rozhovory pouze s kandidáty místní ODS a několika kandidáty z Místní HNHRM. Organizační struktura a členění médií na tištěné Listy Ašska, online MVTV a rádio Generis či smlouvy s městem na realizování reportáží s jednostrannou politickou reklamou nás přesvědčily, že tu zkrátka chybí nezávislé zpravodajství, které by se snažilo reprodukovat skutečnou situaci v regionu Ašska a snažilo se dostat informace všemi mediálními kanály a ke všem co nejsrozumitelněji.

Mohli jsme si vytvořit další ašskou facebookovou skupinu a promovat ji, kde se dá. A to jsme taky udělali. Ale jelikož má nad Facebookem kontrolu jen Meta, rozhodli jsme se pro dlouhodobější vytváření vlastní technologické platformy. Facebook využíváme stejně jako další dnes běžné služby od YouTube po alternativní sociální sítě a komunikační nástroje. A tuto platformu bychom rádi poskytli všem našim sousedům nejen jako mediální prostor nás všech, obyčejných lidí. Zapojit se může kdokoliv, kdykoliv a odkudkoliv.

Kontakty na redakci Zprávy.Ašsko.eu

Email: info@assko.eu
Discord: Ašsko.eu
Facebook & Messenger: Ašsko.eu

Michaela Kolouchová
šéfredaktorka, korektorka
E-mail: zpravy@assko.eu
Tel: (+420) 607 714 415
Tomáš Goldir
technická podpora
E-mail: wajrou@assko.eu
SMS: (+420) 722 320 999
Tzotzil
redaktor K zamyšlení
E-mail: tzotzil@assko.eu