Školní zahrada ZŠ Hlávkova ožila v úterý před Velikonocemi, tedy 26. března, příjemnou komunitní akcí.

Velikonoční jarmark, který se ve škole tradičně pořádá každý druhý rok, nabídl návštěvníkům nejen možnost pořídit si krásné jarní dekorace, dílo žáků druhého stupně školy, ale také něco navíc. Díky konání ve venkovním prostředí si rodiče s dětmi mohli opéct vuřty na ohni, na který dohlížel ředitel školy Petr Mach, nebo se zajít vyřádit na dětské hřiště za školou.

Vzhledem k nepředvídatelnému, aprílovému počasí bylo využito prostoru školních skleníků, kde si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu výkresů žáků s velikonoční tématikou nebo právě zakoupit vystavené výrobky, které se připravovaly zhruba měsíc dopředu. Menší děti také uvítaly možnost vybarvit si omalovánky exotických zvířátek nebo skládaní tangramů.

Do organizace akce, kterou měla tzv. pod palcem paní učitelka Šárka Kovandová, vyučující výtvarné výchovy, se zapojili i samotní žáci školy: „Chtěla bych poděkovat žákyním z 9.B, které pomáhaly s přípravou a posléze s obsluhou. Vyzdvihnout bych chtěla hlavně jejich příjemnou a milou obsluhu. Dále bych chtěla poděkovat Šárce Hlavicové, Petře Křížové a Michaele Kolouchové za výpomoc při samotné akci. Poděkování patří také všem návštěvníkům, kteří k nám na vítání jara dorazili.“

„Tento jarmark se lišil nejen nabídkou, ale i místem konání. Běžně se koná v tělocvičně školy.  K dispozici nebyly pouze výrobky žáků, ale také minigalerie výkresů, hřiště pro děti, možnost občerstvit se, foto koutek… Na zábavě se podílela autorka knihy Podivuhodná zvířátka, která měla pro děti připravené omalovánky. Vše se odehrávalo na pozemku školy na čerstvém vzduchu.  Počasí nám přálo, sice trochu foukalo, ale i sluníčko se na nás přišlo podívat,“ hodnotí paní učitelka Kovandová se zjevnou spokojeností letošní ročník jarmarku.

Šlo o příjemnou možnost, jak spojit rodinný život s tím školním.

By Michaela Kolouchová

redaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti