První vyjádření nového starosty města Aše Vítězslava Kokoře po nástupu do funkce, převzato z osobního příspěvku ve facebookové skupině AŠ BEZ CENZURY, 20.10.2022.

Milí spoluobčané, přátelé,

včera jsem se stal novým starostou města. Je to pro mě velká čest. Děkuji zastupitelům za projevenou důvěru. Podobně jako včera na zastupitelstvu míří moje poděkování bývalému starostovi Daliboru Blažkovi. Byť jsme spolu v mnoha věcech nesouhlasili, mám k Daliborovi velký respekt. Strávil čtvrt století správou o věci veřejné a se svým týmem se zasloužil především o velkou změnu vzhledu města Aše.

Moje poděkování patří také bývalému místostarostovi Pavlu Klepáčkovi. Zasloužil se především o výborné vztahy s našimi německými sousedy. Šestnáct let na ašské radnici v pozici zástupce starosty opravdu něco znamená.

Příchodem nového vedení nastává nová epocha v rozvoji našeho města. Pro mě jako starostu, je to velká životní výzva. Pokora k úřadu, který zastávám, a velké odhodlání přispět ke zlepšení životních podmínek ašských občanů jsou momentálně mé pocity.

S týmem radních a dalších lidí ve výborech, komisích, úřadech uděláme vše pro to, aby město Aš bylo pěkné místo pro život s kvalitní občanskou vybaveností a bezpečným domovem. V záležitostech, které nemůžeme sami ovlivnit, budeme apelovat na české instituce a úřady a připomene jim, že Aš patří do České republiky a nezaslouží si být na okraji zájmu.

Stejně tak v ašsko – německých vztazích bych rád viděl více konkrétních projektů, které povedou ke zlepšení života v příhraničí.

Tak, jdeme na to!