V první polovině února se mnoho obyvatel Aše setkalo s nepříjemným poškozením svého majetku. Na několika místech ve městě došlo k poškození okýnek zaparkovaných aut jejich rozbitím a k odcizení předmětů odložených ve vozidlech.

K této trestné činnosti došlo například v ulicích Klostermannova, Žižkova, Všehrdova, Březová nebo Horova. V Havlíčkově ulici byl hlášen případ, kdy došlo k poškození pneumatik automobilu jejich rozřezáním. V obci Krásná zachytily bezpečnostní kamery na domě občanů podivné chování dvojice, která si před domem stojící automobil zřejmě tzv. vytipovávala.

Série vykradených aut řešil podle vyjádření starosty města Aše Vítězslava Kokoře posílený tým policie a pachatel byl následně v předposledním únorovém týdnu zadržen.

Městská i státní policie občany důrazně nabádá, aby nenechávali v automobilech viditelně odložené věci, i v podstatě bezcenná věc odložená na sedačce za tmavými skly bohužel může pachatele zaujmout. Právě odložené věci ve vozidlech byly společným jmenovatelem série násilných vniknutí do vozidel.

Foto: Facebooková skupina Město Aš lidem

By Michaela Kolouchová

redaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti