Želvy Ninja, čarodějnice nebo Kocour v botách. Všechny tyto bytosti a mnohé další jste mohli v sobotu 11. května odpoledne potkat v lese naproti sportovnímu areálu na vrchu Háj. Konala se zde oblíbená akce pro nejmenší s názvem Pohádkový les.

Členové spolku Junák – český skaut, středisko SMRČINA Aš, z.s. si pro příchozí děti připravili celkem osm pohádkových stanovišť, na kterých měly děti plnit zábavné úkoly, které prověřovaly nejrůznější dovednosti.

Děti byly rozděleny podle věku do tří kategorií, pro něž měly jednotlivé úkoly upravenou náročnost nebo délku trasy. Šlo například o zapamatování Karkulčina košíčku a jeho nalezení na jiném obrázku, malování obrázků začínajících na písmeno D u Malé čarodějnice či děti musely trefit šiškou draka u prince Bajaji. Na stanovišti pohádky S čerty nejsou žerty bylo nutné překonat čerty a dojít nepozorovaně pro obrázky Petra, u Želv Ninja bylo třeba zdolat uvázanou provazovou lávku.

Počasí tentokrát přálo, takže si pohádkovou trasu prošlo přibližně 270 dětských účastníků. Za splnění připravených úkolů na děti čekaly drobné odměny, domů si rovněž odnesly na památku účastnický list s potvrzením o splnění disciplín.

Poděkování patří všem roverům, rangers, skautům i jejich vedoucím, kteří obětovali volnou sobotu a vytvořili dětem nezapomenutelný zážitek.

Foto: Junák – český skaut, středisko SMRČINA Aš, z.s.

By Michaela Kolouchová

redaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti