Boa, perly, bekovky a stylová výzdoba – v sobotu 18. března se ve velkém sále AKS uskutečnil Ples učitelů, který v letošním roce pořádala základní škola Hlávkova.

Předtančení učitelů

„Hlávkovka“ tak navázala na obnovenou tradici Plesu učitelů, který po několikaleté pauze, způsobené mimo jiné covidem, vloni pořádala ZŠ Kamenná. Podtitulem a základním tématem plesu byl tentokrát charleston a doba 20. a 30. let 20. století, která učitele ze zmíněné školy zaujala svou noblesou a elegancí.

Hned v úvodu večera všechny přítomné okouzlilo skvělé předtančení pedagogů z Hlávkovy školy, v programu se dále objevilo gymnastické vystoupení děvčat z Gymnastiky Aš nebo výborné kankánové číslo tanečnic ze ZUŠ. Nechybělo „hlášení školního rozhlasu“ čili úvodní slovo ředitele školy Mgr. Petra Macha, bohatá tombola a losování o hodnotné ceny, kdy hlavní výhrou bylo zapůjčení automobilu na víkend.

Zlatým hřebem večera bylo potom mimořádně vtipné půlnoční překvapení, které opět nacvičili sami učitelé. Tématem byl školní výlet 7. třídy, která jela nejprve na skládku do Černošína, pak na Kokotské rybníky a výlet byla završen v ašské ČOV. Protože paní učitelka nedávala pozor a výlet prospala, děti celou dobu pily, kouřily v autobuse, nadávaly si a pošťuchovaly se. Nic je nezajímalo, zkrátka výlet k pohledání. Přítomní návštěvníci plesu se výborně bavili.

Volná zábava pokračovala až do brzkých ranních hodin, plesem provázelo osvědčené moderátorské duo Anna Pokorná a Pavla Hošková, k tanci a poslechu hrála po celou dobu skupina AMY – Amy Winehouse Tribute Band CZ.

Hlavní organizátorka paní učitelka Jana Jelínková nám o celé akci prozradila několik dalších podrobností: „Ples zařizovala LaRitma, která zajišťovala šatny, ochranku a pronajala sál. Naše škola zajišťovala kapelu, předtančení, půlnoční překvapení, výzdobu a catering.

O plese jsme začali mluvit v září, ale stále se nevědělo, jestli bude AKS ještě fungovat. Přípravy jako takové začaly na začátku prosince, kdy jsme se poprvé sešli kvůli předtančení. Na konci prosince byla první zkouška, kde jsme již měli nástin, jakým směrem by se mělo ubírat. V lednu jsme začali mít pravidelné zkoušky. S předtančením nám pomáhala paní učitelka Lucie Lavrinčíková, která učí v ašské ZUŠ tanec, a tímto bychom jí rádi poděkovali. Půlnoční překvapení jsme nacvičovali 14 dní a s jeho tématem přišla Veronika Dohnalová.

Rádi bychom poděkovali všem sponzorům, kteří nám s plesem pomohli, chtěla bych také poděkovat všem učitelům, kteří se plesu aktivně zúčastnili, zejména paní učitelce Šárce Kovandové a Gábině Vrtiškové, které měly na starosti výzdobu. Slovy Aničky Pokorné – takhle krásně vyzdobený sál jsem nikdy neviděla. Byl tam velký wow efekt návštěvníků, kteří říkali, že výzdoba je okamžitě dostala do doby 20. a 30. let, krásně byly vyzdobené veškeré prostory včetně chodeb a baru. Chtěla bych poděkovat také návštěvníkům za to, že naprostá většina z nich přišla dobově oblečená, dále slečnám ze ZUŠ, které vystoupily se svým kankánovým představením a Lence Polákové s Irenou Effenberger, které s holčičkami připravily gymnastickou rozcvičku. A v neposlední řadě také Pavle Hoškové a Aničce Pokorné za skvělé moderování akce.“

Ples učitelů v podání ZŠ Hlávkova byl ve všech směrech vydařenou společenskou akcí, která nastavila do budoucna laťku ostatním školám velmi vysoko. Jednalo se o důstojné zakončení letošní ašské plesové sezóny a zřejmě o jednu z posledních akcí v AKS před jeho plánovanou rekonstrukcí.

By Michaela Kolouchová

redaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti