Podzimní divadelní festival se odehrával ve dvou dnech v ašské LaRitmě v poetickém duchu.

Ašlerovy náměstkyně spouštěly jednotlivá představení skrze minimalistickou formu japonské poezie – haiku, kdy i diváci byli (vysloveně dobrovolně) zapojeni do sborové recitace. V pátek 4.11. divadelní jízdu odstartoval křest knihy Míši Kolouchové. Autorčino předčítáni z knihy Podivuhodná zvířátka doprovázeli Minidramaťáčci ze ZUŠ Aš se zdramatizovanými úryvky. Během večera vystoupili ještě další žáci ašské ZUŠky, tentokrát ostřílení a černohumorní SIX – PACK s vánočním drsným příběhem „Kapr mrtvej, děda mrtvej“. Profesionální vystoupení patřila stálicím ašlerovských akcí – Buchtám a loutkám a Toymachine, kteří dokazují, že loutkové divadlo dokáže divy napříč generacemi.

Sobotní program začal kouzelným a laskavým příběhem od nejstarších dramaťáků s názvem „Dobrodružství na ostrově Čičidžuma“ pro nejmladší diváky, kteří se aktivně podíleli na záchraně opičího pokladu. Představení „Neboj se nebo se budeš bát“ od souboru Dramafie skvěle navodilo dušičkovsko – haloweenskou atmosféru. Herci z „Čičidžumy“ v rámci souboru Spojenci pak prokázali další herecké a jazykové dovednosti v pouličním česko – německém kusu „Balada o Fridolínovi a Vilemíně“. Dolní sál pak ovládlo profesionální akrobatické duo „Bratři v Tricku“, kteří nechali losovat diváky a dali jim postupně ochutnat ze svých nejlepších představení. Divadelní večer završil místní ochotnický soubor s derniérou představení „ZmraŽeny“. Hudební příjemnou tečkou pak byl koncert kapely „Pokoj č. 26“ v kavárně LaRitmy.

Spolek Karel Ašler děkuje všem, kdo jste přišli jako diváci, i těm, kdo pomohli s organizací podzimních Divadelních dušiček. Akce byla podpořena grantovým systém města Aš.