Přemýšlíte nad vhodným vánočním dárkem pro nejmenší? Vaše děti nebo vnoučata určitě potěší knížka Podivuhodná zvířátka ašské autorky Michaely Kolouchové, navíc jejím zakoupením podpoříte místní tvorbu. Jde o 16 hravých básniček o netradičních zvířátkách, z každého kontinentu jich v knize najdete hned několik.

Autorka děti zábavnou formou seznamuje se zvířátky jako je plejtvák, surikata, chřestýš, kapybara nebo gaviál, s jejich zvláštními zvyky, způsobem života a péčí o mláďata. Nádherné ilustrace, které básničky doplňují, vytvořila ilustrátorka Kateřina Kofroňová z Písku.

„Na knihu mi chodí úžasné recenze, většinou přímo od rodičů nebo prarodičů dětských čtenářů. Je nádherné slyšet, že knížka probouzí zájem u dětí, které si jinak nerady čtou, nebo že je dokonce jejich nejoblíbenější knížkou. To je pro mě největší odměnou za několik let příprav a řešení různých problémů spojených s vydáním knížky, kterou jsem si v roce 2022 vydala jako samonakladatel,“ říká Michaela Kolouchová.

Cílem knížky je nadchnout děti k rozvíjení vlastní zvídavosti a poznávání zvířecího světa na naší planetě. Kniha je určena dětem zhruba od 3 let po první stupeň základní školy.

Autorka pravidelně pořádá autorská čtení z knihy v knihovnách a dalších kulturních prostorech. Její básničky si lidé mohli v letošním roce poslechnout v Písku, Chebu nebo Plzni. Během jara a podzimu také uspořádala workshopy zahrnující povídání o zvířátkách, čtení z knihy, vybarvování omalovánek zvířátek a promítání videí vzniku ilustrací v mateřských školách v Aši a Hranicích.

„Zvířátkem, které budí tradičně velký zájem u dětí na všech akcích, je netopýr. Zároveň je to jediné zvíře z mé knihy, které mohou děti potkat přímo u nás v přírodě. Dále je velmi oblíbená kapybara a vakoveverka. Byla bych moc ráda, pokud se alespoň částečně podaří naplnit poselství knížky –⁠ aby v dětech vzbuzovala zájem o živý svět kolem nás a úctu k němu.“ dodává autorka.

Podivuhodná zvířátka zakoupíte po telefonické domluvě přímo u Michaely Kolouchové, tel. 607 714 415, autorka vám do ní ráda napíše věnování podle vašeho přání. Knihu (360,- Kč) i stejnojmenné pexeso (40,- Kč) je možné přímo u autorky hradit prostřednictvím Corrency Aš, v tom případě zaplatíte pouze polovinu ceny a druhá je zaplacena correnty. Autorka bude přítomna na ašských vánočních trzích v sobotu 16. prosince, kde si Podivuhodná zvířátka budete moci také pořídit.

Kniha je rovněž k dostání v několika kamenných prodejnách v Aši, v Informačním centru Aš, ve sportovním areálu na Háji, v Levných knihách od Kačky nebo v květinářství Na Stánku. Mimo Aš ji lze zakoupit v bistru Fichtl ve Vernéřově, v Národní přírodní rezervaci Soos, v Ráji hraček v Chebu nebo na Zastávce v Plzni.

Více informací najdete na http://www.podivuhodnazviratka.cz .

Foto: archiv Michaely Kolouchové