Základní škola v Hlávkově ulici v Aši pořádala jako již tradičně na konci listopadu Strašidelnou stezku odvahy. Ve čtvrtek 16.11. v podvečerních hodinách ožil lesopark pod školou strašidelným rejem žáků druhého stupně a jejich vyučujících.

Žáci si připravili děsivé masky a převleky, aby přichystali nevšední zážitek všem příchozím dětem a jejich rodičům či prarodičům. Po celém prostoru parku žáci rozmístili svíčky, kterými vyznačili trasu, a rozdělili si jednotlivá stanoviště, na nichž bylo jejich úkolem příchozí náležitě vyděsit.

Park se strašidly skutečně jen hemžil, jelikož se zapojila velká část žáků druhého stupně školy. Návštěvníci se mohli potkat s morovým doktorem, bytostmi z hororů nebo s tradičními čerty. Stezku si užily jak děti, tak dospělí. „Zajímavé bylo, že se víc lekali dospělí než děti. Děti se bály a schovávaly se za rodiče, ale nejvíc jsme vylekali partu nějakých tří dospěláků, kteří přišli bez dětí. Dokonce před námi začali utíkat,“ zhodnotila akci Sára Daoud, žákyně devátého ročníku.

Učitelé zase vítali příchozí na rozcestí u kynologického svazu a v přístřešku na konci stezky vydávali občerstvení, které připravili spolu s rodiči, a horký čaj, který v listopadovém nevlídném počasí všichni uvítali.

Hlavní organizátorka Šárka Kovandová celou akci hodnotí velice pozitivně: „Tradici stezky odvahy na naší škole před lety začala Jana Eretová, letos jsme uspořádali již dvanáctý ročník. Každoročně jde o hojně navštěvovanou akci. Chtěla bych moc poděkovat rodičům za účast a za podporu při přípravě občerstvení, maminky a babičky vždy výborně napečou. Na konci stezky na děti potom čeká moc příjemná odměna v podobě teplého čaje a koláče. Dále bych chtěla moc poděkovat všem dětem za přípravu, pomoc na akci a tvorbu masek.“

Foto: ZŠ Hlávkova, Aš

By Michaela Kolouchová

redaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti