Dne 31. 10. 2023 se již podruhé sešli žáci NEOnové základní školy se žáky prvního ročníku Základní a střední školy Aš, tentokrát ve škole na Studentské ulici, kde naši prvňáčci společně oslavili stále více u žáků oblíbený svátek Hallloween.

První setkání našich žáků proběhlo již na začátku října v nově vzniklé NEOnové základní škole. Žáci NEOnové školy se chtěli podělit o sladkosti, které do školy donesli v rámci oslavy prvního dne ve svých kornoutech. O velké množství sladkostí se rozhodli se podělit se žáky, kteří takovou možnost neměli. Proto pozvali na prohlídku školy děti z ašské základní a střední školy, kterým po společně stráveném dopoledni dárek předali. Naši žáci se nejprve vzájemně poznali, seznámili se, prohlédli si školu a při hře na učitele a žáka se obohatili nejen o nová písmenka.

Na oplátku byli žáci NEOnové školy pozváni na školu ve Studentské ulici, aby zde strávili neobyčejné halloweenské dopoledne. V kostýmech jsme společně prošli strašidelnou stezku, plnili úkoly a navštívili 5. třídu proměněnou ve školní pitevnu. Pobyt v této dokonale vyzdobené místnosti se žáky 5. ročníku a jejich pedagogy byl opravdu jen pro silné povahy (a žaludky)! Příště navrhuji tuto místnost udělat jako únikovou hru pro všechny ašské pedagogy. Dále byly pro naše žáky připraveny rukodělné práce a hudební aktivity pod vedením Mgr. Jaroslavy Křepelkové. Celý pobyt byl zakončen strašidelnou diskotékou. Halloweenskou akci si užili nejen všichni žáci, ale i pedagogičtí pracovníci. Tímto děkujeme za pozvání a za úžasně strávené dopoledne všem, kteří se na přípravách celé akce podíleli. Je pro nás velmi důležité budovat dobré vztahy a jsme velmi rádi za tento obohacující zážitek, který rozhodně přispěl k odbourávání předsudků.

Zde je na místě ještě zmínit, že naši žáci byli na oběd pozváni paní Janou Kommovou do Domu s pečovatelskou službou. Ačkoli žáci celou cestu prohlašovali, že nechtějí jít do důchodu (jak tzv. Důchoďák přejmenovali), že si ještě nic moc neužili a že se tam netěší, velké překvapení na ně čekalo v prostorách tamní jídelny. Zde byla pro naše žáky prostřena halloweenská tabule, za kterou by se nemusel stydět ani Harry Potter. Žáci ihned změnili názor, „důchod“ už jim nevadil a klidně by tam prý chtěli bydlet, nebo minimálně denně obědvat. Opravdu jsme byli velmi nadšeni z výzdoby a přístupu personálu. Společně strávený strašidelný oběd u dlouhého nazdobeného stolu byl krásným zakončením úterního vyučování. Děkujeme za nevšední zážitek a skvěle odvedenou práci paní Michaele Čechové a paní Olze Skalné.

Jsme připraveni v propojování ašských institucí pokračovat. Do budoucna NEOnová ZŠ plánuje uspořádat pro školy Běh městem a soutěž Ašsko má talent. Budeme rádi, pokud se akcí zúčastní zástupci všech škol z našeho okolí.