V sobotu 23. září se opět konaly oblíbené Ašské trhy, tentokrát podruhé za sebou v parku Historie. Úspěšně tak byla zakončena druhá sezóna této komunitní akce na podporu převážně místních podnikatelů. Hlavním organizátorem akce, který převzal nad Ašskými trhy záštitu, je Tomáš Rudolf.

V letošním roce proběhlo celkem 5 trhů, některé se konaly na Poštovním náměstí a některé v klidném prostředí nově zrekonstruovaného parku Historie. Obě místa jistě mají své výhody a nevýhody, v případě Poštovního náměstí je nespornou výhodou poloha v centru města, díky které si i občané, kteří návštěvu původně neplánovali, mohou akce všimnout například v průběhu svého běžného nákupu. Park Historie potom především v letních měsících nabízí stinné, příjemné podmínky a jedinečné prostředí, ze kterého dýchají staré časy města.

Každé trhy zahrnují i kulturní vystoupení, na zářijových trzích se jednalo o vystoupení dvojice Didgeroid a Ondrone, která návštěvníkům trhů zahrála netradiční hudební set na didgeridoo a bicí nástroje. Jako obvykle nemohla chybět výstava paní Šochové, tentokrát s názvem Tváře války 1918. Instalace výstavy v prostředí původního zrekonstruovaného sklípku za mostem je vždy velmi působivá. Petra Blaženková zahrála dětem loutkové divadlo, malovat, číst a skládat tangramy si děti mohly přijít s Podivuhodnými zvířátky.  Hudební podkres a příjemnou atmosféru tvořil po celý den opět flašinetář z Ostrova nad Ohří. Své modely bojové techniky přišel na trhy poprvé představit Jaroslav Bednarský.

Na místě byly k prodeji uzeniny, čaje, pekárenské výrobky, med, slané i sladké pochutiny, vitamínové doplňky, nejrůznější dekorace do domácnosti nebo knihy.

Ašské trhy pro tento rok skončily, v prosinci na ně ale volně navážou adventní trhy, které se budou v letošním roce konat na Poštovním náměstí. Organizace se zhostí Kulturní centrum LaRitma, které na ně připravuje rovněž bohatý kulturní program a různé atrakce pro děti.

By Michaela Kolouchová

šéfredaktorka, učitelka jazyků, laktační poradkyně vsrdci.cz, autorka knih pro děti